Niezależne czasopismo internetowe EGO.

1 października 2007 roku dzięki wytężonej pracy grupy młodych osób światło dzienne ujrzał pierwszy numer czasopisma EGO. Redaktorzy pragnęli stworzyć pismo niezależne, obiektywnie i wieloaspektowo recenzujące wydarzenia z Polski i ze świata na różnych płaszczyznach: politycznej, społecznej, kulturalnej i historycznej.

Sami twórcy mówią o magazynie następująco:

EGO nie jest zwykłym medium – jest przedsięwzięciem skierowanym do człowieka-indywidualisty; krytycznego, ale pewnego obranych wartości. Misją czasopisma jest dziennikarstwo rzetelne, niezależne i obiektywne. Nie jesteśmy naiwni – nie mamy ambicji zmieniania świata. Ale każdy z Nas pisze dla jednostki, która w odbiorze świata nakierowana jest bardziej na zrozumienie niż bezrefleksyjne przyjmowanie faktów.

Dzięki determinacji swoich założycieli i redaktorów kwartalnik EGO wciąż rozwija się zdobywając nowych czytelników. Najnowsze artykuły znaleźć można na stronie internetowej czasopisma www.ego.riki.pl, na jego forumwww.mysl.mojeforum.net[/url] dyskutować można zaś na wszystkie tematy poruszane w publikowanych tekstach. 1 stycznia 2008 ukazał się już drugi numer poświęcony problemowi wojny w Iraku. Trzeci numer, zaplanowany na 1 kwietnia 2008 roku będzie przedstawiał zjawisko „drugiej tożsamości” ludzkiej w Internecie.

Redakcja portalu Krytyka.ORG dopinguje EGO i życzy im powodzenia (a przy okazji dobrej zabawy) w spełnianiu tak potrzebnej misji.