Na wszystko jest metoda!

Autor: Piotr Prokopowicz

 

Mężczyzno! Chłopcze! Przedstawicielu płci uchodzącej za brzydką! Jeśli budzenie zainteresowania płci przeciwnej przychodzi Ci bez większego trudu, a zdobycie numeru upatrzonej kobiety zajmuje Ci mniej niż pół godziny, co więcej, jesteś absolutnie przekonany, że istnieją pewne reguły, które, jeśli przestrzegane, są w stanie zmiękczyć serce każdej niewiasty, mam dla Ciebie dobrą wiadomość: prawdopodobnie jesteś bardzo dobrym materiałem, aby zostać Artystą Podrywu.
Pick Up Artists to mężczyźni, których głównym celem w życiu jest doprowadzenie do doskonałości sztuki zdobywania kobiecych serc. Tworzą oni w Stanach Zjednoczonych bardzo ściśle powiązaną siatkę – przemysł, przynoszący nierzadko krocie ludziom na szczycie jego hierarchii. Zorganizowani, w stałej łączności przez Internet, Artyści Podrywu – zwłaszcza ci najlepsi – zamieniają swoje umiejętności na pieniądze. Wspólnota PUA działa wyjątkowo prężnie: wystarczy wpisać w pasku przeglądarki adresy www.pickupguide.com[/url] lub www.fastseduction.com[/url] aby odkryć świat tajemniczych skrótów, wysublimowanych teorii oraz ludzi, którzy budując wokół siebie aurę zdobywców, zdobywają w rzeczywistości rzeszę wiernych, którzy gotowi są słono zapłacić, aby tylko zdobyć kobietę swoich marzeń.
Jednym z ludzi, którzy na chleb zarabiają wtajemniczając innych w sztukę uwodzenia, jest Mystery. Przydomek Erika von Markovika, 30-letniego Kanadyjczyka z Toronto, jest równie tajemniczy jak historia jego życia. Erik, w dzieciństwie komputerowy maniak, cichy i wstydliwy, w wieku 21 lat, po licznych niepowodzeniach damsko-męskich, postanowił ostatecznie przezwyciężyć swoją nieśmiałość i przekuć swoje umiejętności na złoto, czy raczej w tym przypadku papierową zieleń. Jego teoria i praktyka, będące dość szczególną mieszanką socjobiologii, programowania neurolingwistycznego i psychologii behawioralnej z niewielkim dodatkiem brawury i osobistego uroku, opiera się na kilku prostych zasadach.

Tajemnicza metoda

Mystery przekonuje, iż każdy mężczyzna, bez względu na swój wygląd, charakter czy stan majątkowy, jest w stanie umawiać się z piękną kobietą (w definicji Erika piękna kobieta to najczęściej szczupła blondynka o wydatnym biuście, najlepiej tancerka egzotyczna). Metoda Mystery, którą sam nazywa „teorią dynamiki grupowej”, opiera się na efektywnym podbijaniu serc kobiet przebywających w większych stadach (piękne kobiety zawsze otoczone są mężczyznami, powiedziałby Mystery).

Pierwsza zasada: nie należy wysyłać żadnych sygnałów o charakterze seksualnym w kierunku kobiety, którą jesteśmy zainteresowani. Na samym początku znajomości zdobyć musimy uznanie grupy, w której przebywa nasza wybranka – musimy po prostu stać się samcem alfa. Resztę załatwią za nas wbudowane mechanizmy biologiczne kobiety. Druga zasada: należy zburzyć nieco pewność siebie kobiety, o którą walczymy – na przykład poprzez docinki na temat jej włosów, paznokci czy makijażu (uderzamy wszak tam, gdzie najbardziej boli). W ostatniej fazie, po zdominowaniu grupy, chwilowym obniżeniu samooceny kobiety oraz przekazaniu swojej osobowości poprzez ciekawą opowieść (w trakcie kursu oferowanego przez Mystery uczestnicy uczą się kilku na pamięć), można już przejść do fazy bardziej intuicyjnej – okazania zainteresowania i nawiązania więzi intymnej, na przykład zapraszając przyszłą partnerkę do wspólnego zapalenia fajki wodnej.

Szczególnie w ostatniej, poprzedzającej zbliżenie intymne fazie znajomości, wszystko musi odbywać się według wcześniej ułożonego planu. Jednym ze szczególne polecanych przez Mystery sposobów na skrócenie dystansu, jest przerwanie pasjonującej opowieści w środku i zapytanie dziewczyny: „Hej, chcesz mnie pocałować?”. Dalej postępujemy zgodnie ze ściśle określonym algorytmem: jeśli partnerka odpowie „nie”, reagujemy obojętnym „Nikt nie powiedział, że możesz, po prostu miałem wrażenie, że chciałaś” (sytuacja prawie niemożliwa, bo wcześniej według wszelkiego prawdopodobieństwa zanotowaliśmy wskaźniki zainteresowania partnerki, tzw. IOI – Indicators Of Interest); jeśli odpowie „tak” – przechodzimy do intymnej fazy uwodzenia; jeśli odpowie „nie wiem” (odpowiedź najczęstsza), mówimy: „No, to przekonajmy się”, po czym powoli zbliżamy się do pocałunku.

Metoda guru współczesnej wspólnoty PUA opiera się na stosunkowo prostych schematach, chociaż pełna jej wersja dostępna jest tylko dla wtajemniczonych. Na szczęście dostęp do wiedzy tajemnej możemy uzyskać dzięki kursowi dynamiki społecznej u Mystery, serii wykładów połączonej z wyprawami w teren, które kosztują – bagatela – kilka tysięcy dolarów amerykańskich.

Sens życia według Mystery

Metoda Mystery wydaje się być bardzo skuteczna – świadczą o tym chociażby świadectwa umieszczone na jego stronie (www.mysterymethod.com) oraz tony listów elektronicznych od zadowolonych klientów, których życie seksualne nabrało kolorów, odkąd mogą pochwalić się zdjęciem z atrakcyjną partnerką przy boku. Co więcej, jakkolwiek skuteczność metody nie implikuje jej słuszności, nie można odmówić artystom podrywu przedsiębiorczości w zagospodarowaniu obiecującej niszy rynku i interesującego podejścia do życia. Ostatecznie, jak mówi Mystery, żyjemy przeciętnie około 25 tys. dni – dlaczego nie spędzić ich z najpiękniejszą kobietą w klubie?

I chociaż nie powinno odpowiadać się pytaniem na pytanie, zrobię to: dlaczego nie spędzić tego czasu na czymś odrobinę bardziej kreatywnym niż podrywanie tancerek w barach ze striptizem?