„Bóg, król, honor, ojczyzna”.

Autor: Bartłomiej Baryła

 

Porzućmy więc wybory (na początek prezydenckie) i przystąpmy do licznej grupy monarchii. Towarzystwo zacne wielce: Szwecja, Zjednoczone Królestwo, Holandia. Hucznie świętowane 80 urodziny Elżbiety II pokazały, że jednocząca naród figura, która stoi ponad partyjnymi podziałami jest obdarzana większym zaufaniem w najgorszych momentach niż nasi prezydenci w najlepszych. Działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego dobrze oceniło 31 proc. badanych w kwietniu przezhttp://www.cbos.pl ”>CBOS, po pół roku rządzenia. Za Elżbietą II opowiada się, jak zawsze, ponad połowa obywateli Wielkiej Brytanii, po ponad pół wieku rządzenia.Polsko wykrotów, kolein,
Ojczyzno splątanych wciąż dróg,
mówimy Ci słowa nadziei ,
gdyż prawdą oświecił nas Bóg !
Za Wiarę , Króla i Prawo -
- to nasze przesłanie i myśl,
pod Berłem staniemy z powagą,
gdy Naród zapragnie Go dziś !

HYMN POLSKIEGO RUCHU MONARCHISTYCZNEGO
Sławomir L. hr. Wysocki

Polska polityka, przez zdecydowaną większość obywateli Rzeczypospolitej, jest uznawana za bagno, od którego lepiej trzymać się z daleka. Po ostatnich wyborach ten pogląd wydaje się jeszcze bardziej powszechny. Tryumfujące partie dopuściły się krzywoprzysięstwa wobec opinii publicznej w imię politycznych gierek o jak największy kawałek tortu państwowych posad i władzy. Coraz więcej z nas zaczęło wstydzić się za wizerunek naszego narodu za granicą. Za gafy popełniane przez najwyższych przedstawicieli władz, za ich arogancję i zadufanie. Jednak poprzednie władze nie były pozbawione tych grzechów. Może jesteśmy skazani na wybór pomiędzy większym i mniejszym złem?

Problem ten nie ma dobrego rozwiązania w liberalnej demokracji. Lud głosuje na podobnych sobie, a głosować może tylko na tych, którzy chcą startować. Nie można zmusić kogoś do ubiegania się o urząd państwowy. Jeśli jednak polityka w Polsce jest w tak niskim poważaniu nikt godny sprawowania urzędu nie weźmie na siebie ryzyka pełnienia go. Tak więc przynajmniej co cztery lata większa część społeczeństwa musi tłumaczyć się przed swoimi znajomymi: „Ja na nich nie głosowałem!”.

Porzućmy więc wybory (na początek prezydenckie) i przystąpmy do licznej grupy monarchii. Towarzystwo zacne wielce: Szwecja, Zjednoczone Królestwo, Holandia. Hucznie świętowane 80 urodziny Elżbiety II pokazały, że jednocząca naród figura, która stoi ponad partyjnymi podziałami jest obdarzana większym zaufaniem w najgorszych momentach niż nasi prezydenci w najlepszych. Działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego dobrze oceniło 31 proc. badanych w kwietniu przez http://www.cbos.pl„>CBOS, po pół roku rządzenia. Za Elżbietą II opowiada się, jak zawsze, ponad połowa obywateli Wielkiej Brytanii, po ponad pół wieku rządzenia.

Wbrew pozorom nie musimy doszukiwać się krwi królewskiej ani przeprowadzać wolnych elekcji, które, jak historia pokazała, były loterią niczym współczesne wybory. Mamy już kandydata. Leszek Wierzchowski, Regent Polski i Polskiego Ruchu Monarchistycznego, Wielki Kniaź Ukrainy – Rusi, Kniaź Imperium Rosji, Emir Tatarów.Polski”>http://monarchia.org.pl]Polski Ruch Monarchistyczny obchodził właśnie 15 lecie istnienia i trudno nazwać jego działalność pasmem sukcesów. Lepszy samozwaniec niż wyborcza ruletka. Idea powrotu do monarchii nie uwodzi jednak naszych umysłów. Trudno wyjaśnić dlaczego. Przecież nie będzie gorzej. Może to myśl o byciu poddanym nie licująca z dumą Polaka? Może strach przed tyranią?

Monarchia ma wiele zalet. Nie trzeba opłacać wyborczego cyrku, który pojawia się w najmniejszych miasteczkach co pięć lat. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na dworskie stroje i pałace, zasilając budżet państwa wpływami z turystyki. Nie będziemy zaskakiwani co pięć lat. Będziemy mogli stwierdzić w końcu z czystym sumieniem: „Ja na niego/nią nie głosowałem”

PS. Przy okazji można by rozważyć powrót do kodeksu honorowego lub do klasycznych średniowiecznych kar za przestępstwa. Ścięcie za rozgłaszanie pomówień przeciwko urzędom. Obcięcie palców prawej ręki za krzywoprzysięstwo.

Wybór z „Programu politycznego, społecznego i gospodarczego
POLSKIEGO RUCHU MONARCHISTYCZNEGO

7. Ograniczenie bezrobocia. Odpowiednie rozwiązanie tego problemu zostałoby wprowadzone przez naszą organizacje.

21. Uznajemy i wysoko cenimy rolę kobiety jako żony i matki w polskim społeczeństwie. Proponujemy dżentelmeński stosunek mężczyzn wobec kobiet w życiu osobistym, rodzinnym, towarzyskim i zawodowym. Pracujące kobiety o odpowiednich predyspozycjach kierowniczych powinny mieć zagwarantowany awans na równi z mężczyznami w życiu gospodarczym i politycznym.

22. Polski Ruch Monarchistyczny proponuje nowy styl w twórczości artystycznej i sztuce użytkowej tzw. regencyjny – łączący nowoczesność z nawiązaniem do najlepszych polskich tradycji narodowych